Przedszkole nr 34 w Warszawie

Ogłoszenie logopedyczne

Dzieci uczestniczą w terapii logopedycznej: indywidualnej albo grupowej (do 4 osób). O tej formie zajęć zostali Państwo zawiadomieni pisemnie przez Panią Dyrektor, z informacją o dniu i godzinie zajęć (zajęcia rozpoczęły się w październiku).

Dzieci uczestniczą także w zajęciach z profilaktyki logopedycznej (zajęcia rozpoczęły się w październiku). W profilaktyce logopedycznej biorą udział wszystkie dzieci. Są to zajęcia mające na celu stymulowanie rozwoju mowy i umiejętności językowych i komunikacyjnych. Zajęcia odbywają się w grupach przedszkolnych.

Rodziców dzieci, które uczęszczają na terapię logopedyczną (indywidualną albo grupową) zachęcam do przynoszenia zeszytu do ćwiczeń logopedycznych (najlepiej w formacie A4). Po każdych zajęciach wklejam do niego propozycje zabaw, ćwiczeń i zadań do wykonania w domu.

Dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne proszę o systematyczne przynoszenie zeszytu w dniu zajęć (czwartek albo piątek) i zabieranie go do domu po południu (przy odbiorze dziecka). W domu codziennie ćwiczymy z dzieckiem w oparciu o materiały znajdujące się w zeszycie (ok. 10-15min). Efekty terapii logopedycznej zależą również od Państwa systematycznych ćwiczeń z dzieckiem. Chciałabym, aby ćwiczenia, zadania i zabawy logopedyczne były dla Państwa ciekawą i radosną formą spędzania czasu z dzieckiem, która dodatkowo będzie wspierać rozwój Państwa dzieci. 😊

W zajęciach powinny uczestniczyć dzieci zdrowe. Infekcje górnych dróg oddechowych bardzo utrudniają, a wręcz uniemożliwiają prawidłowe wykonanie ćwiczeń (np. ćwiczeń oddechowych, fonacyjnych, mięśni aparatu artykulacyjnego). Zajęcia logopedyczne są wtedy mniej efektywne.

W grupie Bystrzaków odbywają się również zajęcia w ramach programu „Przyjaciele Zippiego” (zajęcia rozpoczęły się w październiku).
Zapraszam na konsultacje logopedyczne (po wcześniejszym umówieniu się).  Możliwy jest także kontakt telefoniczny: 22 629 65 21 oraz mailowy: emorgiel@eduwarszawa.pl .

Przerost trzeciego migdałka a mowa dziecka
oddycham nosem
Jak rozpoznać zaburzenia oddychania u dziecka

Logopeda:
mgr Eulalia Morgiel
emorgiel@eduwarszawa.pl
czwartek 8:00 – 16:00
piątek 8:00 – 13:00
(konsultacje z logopedą po wcześniejszym umówieniu telefonicznym
22 629 65 21)

Skip to content